Wednesday, 13 March 2013 16:15

KALDE FAKTA

Det høstes mye laks i Kongsfjordelva. Vi har satt sammen historikken og vitenskapelige data en mannsalder tilbake. 

Tuesday, 12 March 2013 10:43

GAPAHUK STORELVA

BJFF bygger gapahuk ved Skihytta i Berlevåg. 

Monday, 11 March 2013 15:53

NYTT FRA BJFF

Smånytt fra siste styremøte BJFF 7 mars. 

Sunday, 10 March 2013 18:26

FLUEFISKETS FORMEL 1

Ny fisketeknikk med lettere utstyr tar fisket i Kongsfjordelva til nye høyder. 

Friday, 08 March 2013 11:24

MOR KONGSFJORD

Denne mellomlaksen, hunn, har skapt en ny og hyggelig trend blant fiskerne våre. 

Wednesday, 06 March 2013 18:46

DALDORFF- KULPEN

I vinter ble en mesterlig laksefisker fra Kongsfjordelva – Reidar Daldorff hedret. Han har nå gitt navn til nederste kulp. Les den fantastiske fiskehistorien. 

Sunday, 03 March 2013 17:05

LIKESTILLING

Hvordan er det med likestillingen der nede i fiskeverden…? Undersøkelser fra Kongsfjordelva gir innblikk.  

Friday, 01 March 2013 19:46

INSPIRERT AV NORDLYSET

Fluene fra Kongsfjorddalen er spesielle, med fargene fra naturen og nordlyset. 

Thursday, 28 February 2013 16:59

BARE IDYLL….?

Kongsfjordelva og Gednjeelva står i fare for å gro igjen. Er kraftlaget synderen…? 

Wednesday, 27 February 2013 18:24

GJESTEHYTTENE

De nye gjestehyttene for fiskerne i Kongsfjordelva er i skarp rute. 

 

Tuesday, 26 February 2013 17:27

FESTKLAR

Kledd for enhver anledning. Det er også laksen i kongsfjordelva. 

Monday, 25 February 2013 16:46

DØD LAKS

Noen laks dør i Kongsfjordelva i sesongen. Hvorfor…? 

Sunday, 24 February 2013 14:53

GRESSDAMMEN

Gressdammen i Gednjeelva er på sakskartet nå. Skal dammen fredes – eller ikke….?

Friday, 22 February 2013 21:10

ANGREPSREFLEKSEN

Det du ser på bildet er bakgrunnen for reglene mot synkende redskap når elva er liten.

Wednesday, 20 February 2013 20:40

GYTEBESTANDSMÅL…?

Hva er egentlig et gytebestandsmål. Er det rundt, stort, kanskje firkanta…? Her kan du lese mer om det magiske gytebestandsmålet.