Monday, 06 May 2013 08:04

KVOTEN – 15 LAKS I SESONGEN

 

Er fangstkvoten av laks i Kongsfjordelva passe, for liten eller for stor…? 

Saturday, 04 May 2013 09:19

DE SISTE FRA FJORÅRET

 

Samtidig med isgangen i mai drar de siste laksene fra fjorårssesongen. 

 
Thursday, 02 May 2013 05:48

SKJELLANALYSER 2012

Analysene fra skjellprøver tatt forrige sesong er nå klare. 

Friday, 26 April 2013 07:05

HISTORIEN OM KRAFTVERKET

Kraftverket i Kongsfjordelva skapte lys i husan – men for laksen ble det (nesten) tragedie. 

Thursday, 25 April 2013 10:02

PASVIK KRAFT ANKET IKKE MILLIONSMELLEN

Kraftselskapet må nå finansiere omfattende fiskeribiologiske undersøkelser fra neste år.

Monday, 22 April 2013 13:17

STÅLKONTROLL I FJORDBUNNEN

Laksen i Kongsfjordelva er av det aller edleste slaget her i landet.  

Thursday, 18 April 2013 09:50

KLAR FOR DUGNAD I SOMMER…..?

Mange fordeler for deg som gjør dugnad i BJFF. Her er liste over aktuelle oppgaver. 

Wednesday, 17 April 2013 07:52

FOR DE FISKEGLADE KVINNER

Kvinneutvalget i BJFF avholder informasjonsmøte 23 april om kvinnedøgnet og kurs. 

Monday, 15 April 2013 16:01

LAKSEBANKEN I ELVA

I Kongsfjordelva er fossene den viktigste fredningssonen. 

Saturday, 13 April 2013 13:20

ELVAS KAPITAL

Når yngelen i elva blir smolt og klar for sjøen begynner neste steg i lakseeventyret. 

Thursday, 11 April 2013 17:07

GLEM IKKE ISFISKEKONKURRANSEN

Så minner vi igjen om isfiskekonkkuransen lørdag 13 april på Kobbkrokcvannet.

Tuesday, 09 April 2013 15:26

TOM FRYSEBOKS

Hvor stor fryseboks har du hjemme…? Diskusjon om fiske og lakseforvaltning i Kongsfjordelva ender ofte der. 

Monday, 08 April 2013 15:34

NY ISFISKEKONKURRANSE

BJFF arranger ny isfiskekonkurranse på Kobbkrokvannet lørdag 13. april. Vel møtt. 

Kongsfjordelva har landets reneste laksebestand viser nyere undersøkelser. 

Thursday, 04 April 2013 16:00

ROSENDE VINTERRAPPORT

Litt ros til Pasvik Kraft for vinterkjøringen i Kongsfjordelva.