Fiskeforeningen har nå levert søknad om forpaktning av Kongsfjordelva og Storelva.

Sunday, 26 October 2014 20:55

STORELVA – BÅDE HÅP OG FORTVILELSE

BJFF presenterer fire års undersøkelse og overvåking i Storelva.

Monday, 20 October 2014 14:52

MEDLEMSMØTE SØNDAG 26.10

BJFF avholder medlemsmøte. Viktig sak på møtekartet: Fornyelse av forpaktninger og FeFo- saken.

Friday, 03 October 2014 16:49

TØRRLEGGINGEN - INGEN SKADE SKJEDD….?

Tørrleggingsskandalen i april med Pasvik kraft ruller videre.

Monday, 22 September 2014 04:25

FEFO- SAKEN – OPP SOM EN LØVE………..

De nye rammene for forpaktning av laksevassdragene i Finnmark er nå fastsatt av styret i FeFo.

Sunday, 14 September 2014 09:40

BREV TIL DEG…….

Leder i BJFF, Sigve Frantzen med brev til fiskerne i Kongsfjordelva.

Thursday, 11 September 2014 15:48

DRIVTELLING

I helga blir det nå utført drivtelling og gytefiskregistrering i Kongsfjordelva.

Wednesday, 20 August 2014 13:46

SYLTALAKSEN OG SESONGSLUTT

Syltalaks er på vei å bli en klassiker for Kongsfjordelva og de fiske- og matglade. Her er oppskriften servert i sesongens siste fiskeuke.

Sunday, 03 August 2014 18:16

GJENUTSETTING AV LAKS - SE FILMEN....!

Se denne fantastiske videoen - og lær god gjenutsetting i respekt for laksen og elva vår. (link til video i bunn av artikkel)

Saturday, 02 August 2014 08:31

FISKEREGLER I AUGUST

 

OBS. Nå gjelder fangstregulering - all fisk over 3 kilo skal settes tilbake i elva. Fiskegleden derimot er den samme.

Monday, 21 July 2014 11:46

KONGSFJORDLAKSENS FORBANNELSE

Kraftreguleringen av Kongsfjordelva er et evigvarende mareritt i forvaltningen av laksebestanden.

Saturday, 19 July 2014 20:55

PASVIK KRAFT FIKK REGNINGEN

Nylig sendte BJFF regning til Pasvik Kraft for opprydding etter kraftlagets ”driftsuhell”.

Monday, 14 July 2014 07:17

REDD STORELVA

Storelva i Berlevåg, er det håp eller bare mørk elendighet…?

Friday, 11 July 2014 06:38

LETT, LETT, LETT - FISKE

 

Fra idag 11. juni er det kun lett fiske som gjelder. Ingen synkeredskaper er tillatt.

Thursday, 10 July 2014 08:11

VÅRE VAKTER

BJFF har også denne sesongen fått gode elvevakter, med Øystein Leirvik og Jon Meiholt.